Main content

Vraag

Mijn dochter heeft last dat haar ogen naar boven draaien. Ze gebruikt haldol. Is het wel verstandig met dit middel door te gaan nu ze last heeft van het wegdraaien van haar ogen ? En maskeert Akineton niet gewoon het probleem als ze dat willen geven ?

Antwoord

Beste Ballerina,

Wegdraaien van de ogen is een bekende motorische bijwerking, geheten dystonie, van haldol. Vooral jonge mensen zijn gevoelig, en het kan gevaarlijk zijn als de ademhalingsspieren er bij zijn betrokken.

Soms treed het een beetje op en wordt het vanzelf minder, eventueel met wat akineton, maar het kan ook dat de persoon een speciale gevoeligheid heeft voor de bijwerkingen van antipsychotica als haldol. Dit moet de voorschrijver onderzoeken op basis van eerdere symptomen en eventueel andere motorische bijwerkingen onder haldol.

Mocht je dochter extra gevoelig zijn voor de motorische bijwerkingen van antipsyhcotica dan is haldol niet een ideaal middel.

Beantwoord door: Jim van Os op 27 oktober 2017
  • Deel deze pagina: