Main content

Vraag

Beste dokter Van Os,

Mijn man heeft de clomipramine langzaam afgebouwd en is nu vijf weken zonder clomipramine. Sindsdien huilt hij elke ochtend twee uur lang omdat hij last heeft van waanbeelden.

Zou dit kunnen komen door de afbouw?

Hij krijgt in de ochtend nog 300 mg Wellbutrin en 1 mg lorazepam, en in de avond 5 mg olanzapine en 1 mg lorazepam.

Dank u wel.

Antwoord

Beste M.,

Dank voor je bericht en vervelend!

Als het onttrekking is dan is te verwachten dat het beloop in de vorm zal zijn van een golf: beginnend direct na de afbouw en dan verergerend over een periode van 2-4 weken, gevolgd door vermindering van de klachten over een periode van 1-4 weken.....

Het kan de afbouw zijn gezien de relatie in de tijd....

Hope this helps!

Groet,

Jim


Biografie Jim van Os

Prof. dr. Jim van OsVoorzitter Divisie Hersenen, UMC Utrecht. Hij is tevens verbonden als Visiting Professor Psychiatric Epidemiology aan het Institute of Psychiatry te Londen. Hij is sinds 2011 lid van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) en werd in 2016 benoemd tot Fellow van King’s College London

Jim van Os werkt op het raakvlak van ‘harde’ breinwetenschap, gezondheidszorgonderzoek, kunst en subjectieve ervaringen van mensen met ‘lived experience’ in de GGZ. Hij staat sinds 2014 op de Thomson-Reuter Web of Science lijst van ‘most influential scientific minds of our time’. In 2014 kwam zijn boek De DSM-5 Voorbij uit, en in 2016 het boek Goede GGZ! (samen met Philippe Delespaul e.a.). Eind december 2021 verscheen zijn nieuwste boek 'We zijn God niet', dat hij samen schreef met Myrrhe van Spronsen.

Lees hier meer over Jim van Os. Of volg Jim op LinkedInFacebookTwitter en YouTube!

Meer informatie over medicatie:

Deze vraag is gesteld door een vrouw in de leeftijdscategorie null
Beantwoord door: Jim van Os op 9 juni 2022
  • Deel deze pagina: