Vraag
Hallo, mijn vader heeft ongeveer 6 jaar in een (drugs) psychose /(schizofrenie) gezeten. Daarvoor was hij “gewoon normaal”. Nu 5 jaar later merk ik nog steeds dat hij is veranderd en “dommer” is geworden. Dus ik vraag me af, kan die psychose zijn IQ en EQ hebben aangetast? (Op internet staat dat een psychose dat niet kan aantasten)
Dankjewel alvast!
Antwoord
Er zijn gegevens die zeggen dat bij sommige mensen die langdurende psychosen hebben gehad de intellectuele en sociaal-emotionele vaardigheden achteruitgaan; maar het is moeilijk te voorspellen en de vraag wat het precies betekent en waardoor het komt. Langdurend gebruik van middelen en medicatie kunnen daar ook op van invloed zijn.

Dirk Corstens is psychiater en psychotherapeut en heeft veel ervaring met mensen die stemmen horen. Dirk is betrokken bij Peer Supported Open Dialogue Nederland (POD NL), een eerste echte stap richting werken met open dialogue in de praktijk.
Meer informatie over stemmen:
- www.levenmetstemmen.nl
- www.omgaanmetstemmenhoren.nl
- www.intervoiceonline.org
- www.stichtingweerklank.nl
- www.dirkcorstens.com
Meer informatie over psychose:
Beantwoord door: Dirk Corstens op 3 juni 2019