Veel gezochte termen

De PsychoseNet Kennisbank

Beantwoord door

Auteur

expert avatar

Dirk Corstens is psychiater en psychotherapeut en heeft veel ervaring met mensen die stemmen horen. Dirk is betrokken bij Peer Supported Open Dialogue Nederland (POD NL), een eerste echte stap richting werken met open dialogue in de praktijk.

Wat moet ik met de ‘opdracht’ van mijn stem?

Vraag

Mijn stem zegt de laatste tijd steeds: waarom maak jij niet bekend dat je hoogbegaafd/helderziend bent? Soms is het heel dwingend.

Ikzelf doe dat niet graag!

Antwoord

Lijkt me ook heel verstandig om er niet meteen ruchtbaarheid aan te geven. Onderzoek zelf wat je herkent en wat je niet herkent. Bespreek dat met anderen. Laat je niet meteen een label opplakken. Nogal eens hangt het samen met een behoefte om gezien te worden.

En natuurlijk wil je gezien/gehoord worden, maar op welke manier dat is aan jou. Wat levert het je op? Soms helpt het om hoogbegaafdheid bij jezelf te herkennen en verklaart het het een en ander. Ga erover lezen. Bijvoorbeeld op MIND. Helderziendheid hetzelfde.

Misschien wil de stem – stemmen willen nogal eens overdrijven – zeggen: ‘ben niet zo bescheiden, kom voor jezelf op’. Dat kan veel beter zonder allerlei etiketten op jezelf te plakken.

Beantwoord door: Dirk Corstens op 18 mei 2026

Gerelateerd

Meer over

Stemmen horen

Lees ook