Main content

Vraag

Hallo, mijn vraag is het volgende: Mijn vrouw slikte al ongeveer 10 jaar deze pil 37,5 MG.

Nu is ze op advies van de arts gestopt. sinds 4 dagen. Nu heeft ze allerlei vormen van depressie ze ziet alles van de donkere kant. Is dat omdat ze gestopt is? Huilbuien, alles is niet oké.

Mijn vraag is zou ze deze pil maar weer gewoon innemen?

Antwoord

Het stoppen van medicijnen geeft bij sommige mensen na langdurig gebruik fikse onttrekkingsverschijnelen. Bij venlafaxine komt dat relatief vaak voor. Het kan weken duren voordat die weer verdwijnen.

Om die reden zijn er de zogenaamde 'taperingstrips' ontworpen, die niet via de gewone apotheek te krijgen zijn maar door een arts moeten worden aangevraagd bij de Regenboogapotheek. Dan wordt de dosis in 28 of 56 dagen heel geleidelijk verminderd naar 0.

Verzekeraars vergoeden deze pakketten niet altijd. Vraag dat van tevoren.

Vriendelijke groet, Ralph Kupka

Deze vraag is gesteld door een man in de leeftijdscategorie 80
Beantwoord door: Ralph Kupka op 26 september 2019
  • Deel deze pagina: