Veel gezochte termen

De PsychoseNet Kennisbank

Beantwoord door

Expert Avatar

Jim van Os is een herstelgerichte psychiater, hoogleraar psychiatrische epidemiologie en Voorzitter Divisie Hersenen, UMC Utrecht. Hij werkt op het raakvlak van ‘harde’ breinwetenschap, gezondheidszorgonderzoek, kunst en subjectieve ervaringen van mensen met ‘lived experience’ in de GGZ. Jim is ook familielid van mensen met psychosegevoeligheid.

Is medicatie de oorzaak van diarree?

Vraag

Regelmatig heb ik diaree, en kan dus niet van huis. Soms zie ik in de pot medicatie liggen.

Dat kan zelfs de volgende dag zijn.
Ik slik perfenazine, priadel en depakine…..kan dat de oorzaak zijn?

Alvast dank voor een antwoord
Met vriendelijke groet,

Antwoord

Beste Trend,

Met name gebruik van lithium en depakine kunnen gepaard gaan met diarree.

Ben je net deze middelen gaan gebruiken of is er iets veranderd in de dosering cq combinatie met andere middelen? In dat geval kan het de medicatie zijn.

Gebruik je deze middelen al jaren in dezelfde dosis en is er recent niets veranderd, dan is het minder waarschijnlijk dat de diarree (als die recent is ontstaan) te maken heeft met de medicaties.

Dus beste even overleggen met de voorschrijver en kijken of het lithium in het bloed gecontroleerd moet worden...

Greetz Jim

Beantwoord door: Jim van Os op 22 april 2018

Gerelateerd

Meer over

Medicatie

Lees ook