De studententijd. De mooiste tijd van je leven. Of toch niet? Onderzoek toont aan dat maar liefst één op de vier studenten kampt met psychische problemen. Toch wordt er onder studenten weinig over gepraat.
Op sociale media lijkt het studentenleven één groot feest te zijn
Maar tegelijkertijd lijdt een heel aantal studenten in stilte. Schaamte en de angst voor verlating overheersen. Het is duidelijk dat het taboe rond mentaal welzijn anno 2020 nog steeds de wereld niet uit is. Ik vroeg mij af hoe het is om te studeren met een psychisch probleem. Daarom ging ik op zoek naar studenten die bereid waren om hun verhaal met ons te delen.
Uiteindelijk ontmoet ik Luca, een 23-jarige studente oogzorg en op het eerste zicht een spring-in-’t-veld. In deze documentaire toont zij mij hoe het is om te studeren met een psychische probleem.
Deze documentaire werd gemaakt door Caroline de Buzzaccarini in opdracht van de opleiding journalistiek, optie video, van de Thomas More Hogeschool in Mechelen
Heb je een vraag?
Onze experts beantwoorden jouw vraag in het online Spreekuur van PsychoseNet. Gratis en anoniem.
Meer video’s van PsychoseNet
We hebben een collectie met menselijke video’s gemaakt met interessante personen die een goed verhaal hebben. Bijvoorbeeld als GGZ professional, als naaste of vanuit eigen ervaring.
Een greep uit onze video’s:
Meer video’s bekijken?
Dit is niet alles… 😉 We publiceerden namelijk nog veel meer interessante video’s over Goede Zorg. Klik op één van de buttons om ze te bekijken. 👇