Veel gezochte termen

De PsychoseNet Kennisbank

Beantwoord door

Expert Avatar

Prof. dr. Ralph Kupka is hoogleraar Bipolaire Stoornissen, verbonden aan het VU Medisch Centrum (Amsterdam UMC), en psychiater bij GGZinGeest (Amsterdam) en Altrecht (Utrecht). Hij is voorzitter van het landelijk Kenniscentrum Bipolaire Stoornissen (KenBiS) en  Vice-President of Education van de International Society for Bipolar Disorders (ISBD).

Cold turkey gestopt met Citalopram, wat te doen?

Vraag

Mijn dochter is cold turkey met Citalopram gestopt na 20 jaar gebruik. Het leven is niet meer te leven met en naast haar.

Wat kan ze doen om de gevolgen te verminderen? Of wat is een minder verslavend alternatief voor citalopram?

Antwoord

Zomaar ineens stoppen met een antidepressivum, zeker na langdurig gebruik, kan inderdaad veel klachten geven, en dat kan wel weken tot maanden aanhouden.

Daarna komt de vraag of oude klachten waarvoor het middel ooit werd voorgeschreven, weer terugkeren. Dan moet opnieuw worden beoordeeld of er een antidepressivum nodig is, en wat dan de beste keuze is voor je dochter. Dat kan ik niet beoordelen, daarvoor is nader onderzoek door een psychiater nodig.

Vriendelijke groet, Ralph Kupka

Deze vraag is gesteld door een vrouw in de leeftijdscategorie 63
Beantwoord door: Ralph Kupka op 14 augustus 2019

Gerelateerd

Meer over

Afbouwen

Lees ook