Main content

Vraag

Goedendag,

Vanwege een bipolaire stoornis slik ik lamotrigine en Seroquel. Lamotrigine slik ik nu drie jaar en sindsdien zijn er geen depressieve en hypomane episoden meer geweest (daarvoor met Seroquel nog wel).

Ik wil stoppen met Seroquel omdat ik denk dat ik zonder kan, en het zorgt voor gewichtstoename en vermoeidheid.

Mijn psychiater raadde daarom aan om de Seroquel af te bouwen. Ik nam eerst 200 mg en nu 100 mg. Alleen heb ik nu enorm veel last van slapeloosheid, trillen en zweten tijdens de nacht.

Ik zie mijn psychiater pas over een maand en wilde gewoon weten, is dit normaal? Gaat dit na verloop van tijd over? Is het een goed idee om af te bouwen van 200 mg naar 100 mg, naar 50 mg,…? En hoelang duurt het om helemaal van de Seroquel af te zijn?

Alvast bedankt!

Antwoord

Beste R.,

Het afbouwen van medicatie gaat nogal eens gepaard met voorbijgaande onttrekkingsverschijnselen.

Je moet de dosis dan dus heel geleidelijk verlagen, in geval van quetiapine bijvoorbeeld met stappen van 50 of 25 mg tegelijk, en steeds enkele weken daartussen nemen voor de volgende verlaging.

Vriendelijke groet,

Ralph Kupka

Deze vraag is gesteld door een man in de leeftijdscategorie 20-35
Beantwoord door: Ralph Kupka op 22 juli 2020
  • Deel deze pagina: