Main content

Vraag

Ik ben venlafaxine aan het afbouwen. Ik slik nu vier weken de halve dosis en krijg nu pas klachten.

Is het een terugkeer van oude klachten of zijn dit onttrekkingsverschijnselen? Ik ben enorm negatief en prikkelbaar geworden.

Ik wil ermee stoppen want ik blijf maar aankomen in gewicht.

De huisarts adviseert óf doorgaan óf stoppen, er lijkt geen middenweg te zijn.

Heeft u advies voor mij?

 

Antwoord

Beste M.,

Met medicatie moet je alleen doorgaan als het helpt.

Als je wilt stoppen, is langzaam afbouwen de beste manier. Het afbouwen van een antidepressivum zoals venlafaxine kan inderdaad gepaard gaan met onttrekkingsverschijnselen, en die kunnen erg lijken op de klachten waar je het medicijn ooit voor nam.

Langzaam afbouwen is dus het devies, eventueel met speciale 'taperingstrips'.

Vriendelijke groet,

Ralph Kupka

Deze vraag is gesteld door een vrouw in de leeftijdscategorie 20-35
Beantwoord door: Ralph Kupka op 24 juni 2020
  • Deel deze pagina: