Main content

Vraag

Beste heer van Os,

Na jarenlang gebruik van quetiapine ben ik sinds ongeveer anderhalve maand helemaal van de quetiapine af.

Sinds een paar dagen slaap ik weer goed. Maar ik word nu steeds wakker met een enorm zwaar hoofd, tegen hoofdpijn aan. Als ik opsta verdwijnt dit na een tijdje wel weer.

Is dit nog een onttrekkingsverschijnsel en hoort dit bij het herstel in het hoofd?

Vriendelijke groet.

 

 

Antwoord

Beste R.,

Goed te horen dat het slapen beter gaat!

Het kan zeker passen bij het ontwenningssyndroom van quetiapine.

Hoe dat dan precies werkt in het hoofd kan ik niet zeggen, omdat we de biologie van onttrekkingsverschijnselen nog niet goed begrijpen.

De hoofdpijn kan ook een samenspel zijn van stoppen met quetiapine en de achterliggende hartconditie - als het aanhoudt wellicht dit proberen na te gaan bij de huisarts of specialist die je hierop controleert.

Ook goed te checken op dingen als: genoeg drinken, goede luchting van slaapkamer, en temperatuur tijdens het slapen.

Greetz Jim

Deze vraag is gesteld door een vrouw in de leeftijdscategorie 65+
Beantwoord door: Jim van Os op 9 oktober 2020
  • Deel deze pagina: