Main content

Vraag

Mijn schoonmoeder is een paar maanden heel somber en depressief geweest. De reden hiervoor is plotselinge tinnitus.

Ze slikt nu ook antidepressiva. Nu is ze echter sinds twee dagen heel vrolijk. Overdreven positief, alles door elkaar willen vertellen, niet kunnen slapen. Dat zijn een paar symptomen.

Nu is mijn vraag: kan dit een bijverschijnsel zijn van het antidepressivum dat ze slikt? Dit is namelijk nog nooit voorgekomen. Ze heeft bijna alle symptomen die bij manie beschreven stonden op deze site.

Antwoord

Beste R,

Ja, in vrij zeldzame gevallen kan iemand door het gebruik van een antidepressivum manische verschijnselen krijgen. Het kan zijn dat er dan een onderliggende en tot dan toe niet manifeste bipolaire stemmingsstoornis is.

Dat zal nader in een psychiatrisch onderzoek moeten worden beoordeeld.

Het is verstandig om het antidepressivum weer te stoppen als de tekenen van manische ontremming langer dan een paar dagen aanhouden.

Omdat je moeder in behandeling is bij een psychiater, zou ik die vragen om het volgende consult te bespoedigen gezien deze onverwachte wending.

Vriendelijke groet, Ralph Kupka

Beantwoord door: Ralph Kupka op 5 juni 2018
  • Deel deze pagina: