Main content

Vraag

Kan je van 2 jaar slikken van olanzapine en seroquel sterke onrustgevoelens in je buik krijgen? En kunnen deze gevoelens sterker worden als je stopt? Ik ben inmiddels een paar dagen gestopt en het is niet uit te houden. Alleen een lorazepam werkt voor een paar uur. Met deze gevoelens kan je je nergens op concentreren.

Antwoord

Dag Boutje, Dank voor je vraag. Je beschrijft sterke onrustgevoelens in je buik, en ik zie dat je lorazepam, wietolie en zelfzorgprodukten als valdispert gebruikt om de onrust tegen te gaan. Ik maak daaruit op dat je veel klachten hebt. Om je vraag te beantwoorden: als je stopt met olanzapine en seroquel dan kun je weer allerlei gevoelens 'ongefilterd' en 'ongedempt' voelen, de aangename en de minder aangename, dus ook onrust en angst. En ja, die kun je in je buik voelen, sommige mensen zijn daar heel gevoelig voor. Dat hoeft niet perse te betekenen dat deze gevoelens bestreden moeten worden. Het kan helpen om samen met iemand, zoals een behandelaar, na te gaan waarom je deze gevoelens hebt en wat die betekenen. Maar voordat je dat doet, moet je er wel zeker zijn dat de 'onrust in de buik' niet door iets lichamelijks veroorzaakt wordt. Dus vergeet ook niet je door de huisarts na te laten kijken, voordat je de conclusie trekt dat je onrustgevoelens psychisch zijn. Ik hoop dat dit je vraag beantwoordt, met vriendelijke groeten, Remke van Staveren

Beantwoord door: Remke van Staveren op 15 juli 2017
  • Deel deze pagina: