Veel gezochte termen

De PsychoseNet Kennisbank

Beantwoord door

Expert Avatar

Jim van Os is een herstelgerichte psychiater, hoogleraar psychiatrische epidemiologie en Voorzitter Divisie Hersenen, UMC Utrecht. Hij werkt op het raakvlak van ‘harde’ breinwetenschap, gezondheidszorgonderzoek, kunst en subjectieve ervaringen van mensen met ‘lived experience’ in de GGZ. Jim is ook familielid van mensen met psychosegevoeligheid.

Kan de onrust van mijn zoon te maken hebben met zijn medicatie?

Vraag

Mijn zoon is 11 maanden geleden opgenomen in een gesloten kliniek. Op dit moment verblijft hij in een herstelkliniek. Hij krijgt 3 tabletten van 100 mg Clozapine, 1 tablet van 15 mg Aripiprazol en 2 tabletten van 0,5 mg Rivotril. Elk weekend mag hij met verlof. Als ouder merk ik dat hij erg onrustig is. Weet u waar deze onrust vandaan kan komen?

Antwoord

Ik vermoed dat de onrust komt van de aripiprazol - dat middel gaat vaak gepaard met de bijwerking acathisie (motorische en psychische onrust).

Het kan ook de onderliggende psychose zijn, of agitatie in het kader van angst/depressie. Maar acathisie is ook zeer wel mogelijk.

Dus bespreken met de psychiater of dat het geval is en wat er aan gedaan kan worden....

Groet Jim

Deze vraag is gesteld door een vrouw in de leeftijdscategorie 67
Beantwoord door: Jim van Os op 8 april 2020

Gerelateerd

Meer over

Bijwerkingen
Medicatie

Lees ook