Veel gezochte termen

De PsychoseNet Kennisbank

Beantwoord door

Expert Avatar

Jim van Os is een herstelgerichte psychiater, hoogleraar psychiatrische epidemiologie en Voorzitter Divisie Hersenen, UMC Utrecht. Hij werkt op het raakvlak van ‘harde’ breinwetenschap, gezondheidszorgonderzoek, kunst en subjectieve ervaringen van mensen met ‘lived experience’ in de GGZ. Jim is ook familielid van mensen met psychosegevoeligheid.

Kan vermoeidheid en hoofdpijn bij mijn zoon door de medicatie komen?

Vraag

Goedendag Jim,

Mijn zoon gebruikt sinds vijf maanden veel medicatie. Waaronder Xeplion 150 ml, olanzapine 5 mg en lorazepam 2 mg.

Hij is vaak moe en heeft veel last van hoofdpijn.

Kan dit door de medicatie komen?

En is een bloedonderzoek zinvol?

Bij voorbaat dank.

Antwoord

Beste A.,

Moeheid kan zeker te maken hebben met deze toch wel forse medicatiemix - ofwel door overmatige sedatie, ofwel door metabole problemen zoals suikerziekte.

Hoofdpijn kan ook door deze middelen komen, hoewel dat minder voor de hand liggend is dan moeheid.

Als hij sinds maart gebruikt en deze klachten aanhoudend heeft, is het wellicht nuttig om een ECG te maken (hartfunctie) en controles te doen op suikerziekte, leverfunctie en algemeen bloedonderzoek.

Op www.drugs.com/drug_interactions kun je de interacties vinden die middelen met elkaar kunnen hebben. De interacties tussen de middelen die je zoon gebruikt verklaren de moeheid in ieder geval...

Groet,

Jim

Deze vraag is gesteld door een vrouw in de leeftijdscategorie 35-50
Beantwoord door: Jim van Os op 21 augustus 2020

Gerelateerd

Meer over

Bijwerkingen
Medicatie

Lees ook