Main content

Vraag

hallo Jim,

Ik ben sinds enkele maanden hersteld van een psychose.

Ik heb cisordinol gekregen. Ik slikte al depakine, priadel, omeprazol, vitamine c en vitamine B complex tegen haaruitval. Dit is zo’n 20 jaar goed gegaan.

Sinds ik de cisordinol slik valt mijn haar met bosjes uit. Wel lig ik in een echtscheiding waarvan ik veel verdriet heb. Ik weet dat depakine ook haaruitval veroorzaakt maar heb er in combinatie met vitamine B complex nooit last van gehad.

Is het misschien de combinatie cisordinol en depakine die mijn haar uitval veroorzaakt? En wat kan ik er tegen doen?

De apotheker zegt dat je er juist extra haargroei van krijgt en kan me niet helpen.

Oh ja, ik slik 1x daags 3 tabletten vitamine B complex, is dit misschien te weinig?

Antwoord

Beste E,

Wat bijzonder vervelend voor je! Laat me proberen zo goed mogelijk antwoord te geven:

1. Inderdaad zijn vooral lithium en depakine bekende boosdoeners als het op haarverlies aankomt.

2. Het kan zijn dat de dosis van de lithium en depakine te hoog is en lager moet om het haarverlies te stoppen. Is er recent iets aan de dosis veranderd?

3. Het kan zijn dat door interactie tussen cisordinol en de andere medicaties de plasmaconcentraties van de lithium en/of depakine te hoog zijn waardoor haarverlies. Is idt gecontroleerd?

4. Bij lithium gebruik kun je schildklierproblemen krijgen - die veroorzaken ook haarverlies. Is dat gecontroleerd?

5. Vitamine B kan als je ouder wordt soms minder goed opgenomen worden waardoor te lage concentraties in het bloed ondanks het feit dat je extra vitamine B neemt. Is dat gecheckt?

6. Verder kunnen sommige antipsychotica wel degelijk tot haarverlies lijden bij sommige mensen die daar gevoelig voor zijn. Hoewel cisordinol daar niet duidelijk bij hoort, kan dat bij jou natuurlijk WEL zo zijn. Het valt te overwegen, in overleg met de voorschrijver, om de cisordinol te verlagen of te stoppen - je hebt tenslotte zonder cisordinol lang goed gefunctioneerd...

Heel veel succes - en een bezoek bij een dermatoloog met kennis van zaken is misschien ook nog een optie - belangrijk!

Beantwoord door: Jim van Os op 15 juli 2017
  • Deel deze pagina: