Main content

Vraag

Ik slik sinds 1988 lithium.

Vroeger woog ik ongeveer 60 kg, nu 32 jaar later weeg ik ongeveer 85 kg. Alle kilo’s zijn denk ik het gevolg van het lithiumgebruik.

Is het mogelijk om nog wat gewicht te verliezen? Ik heb al zoveel diëten geprobeerd en ik beweeg genoeg.

Wat kan ik nog doen?

Bij voorbaat dankt!

 

 

Antwoord

Beste Y.,

Het langdurig gebruik van medicatie gaat inderdaad vaak gepaard met gewichtstoename. Dat is ook bij lithium zo.

Sommige mensen komen een paar kilo aan, anderen (veel) meer. Daarbij komt ook nog een leeftijdseffect, de meeste mensen worden zwaarder bij het ouder worden.

Op je eetpatroon (en drinken: les je dorst vooral met gewoon water) letten en voldoende bewegen is de enige manier om dit binnen aanvaardbare grenzen te houden.

Vriendelijke groet,

Ralph Kupka

Deze vraag is gesteld door een vrouw in de leeftijdscategorie 50-65
Beantwoord door: Ralph Kupka op 20 juli 2020
  • Deel deze pagina: