Main content

Vraag

Goedendag,

Sinds 2015 gebruik ik imipramine en Risperdal, vanwege een depressie met psychotische kenmerken.

De laatste tijd merk ik dat als ik me bezeerd heb (enkelbanden verrekt), ik dit pas later echt merk.

Kan dit komen door het lange gebruik van de medicatie?

Moet ik hiermee iets doen of komt het ergens anders door?

Vriendelijke groet.

Antwoord

Beste K.,

Dank voor deze vraag!

Zowel psychische klachten als medicijnen die gebruikt worden bij psychische klachten kunnen de pijnbeleving of de gevoeligheid voor pijn veranderen.

Ik begrijp uit je vraag dat je het niet meer zo snel bemerkt als je je bezeerd hebt of ergens pijn hebt. Als deze veranderingen rondom pijnbeleving pas sinds de laatste tijd spelen, en je gebruikt deze medicatie al vanaf 2015, dan is het niet meteen duidelijk te wijten aan de medicatie maar ook niet uit te sluiten.

Het kan ook verband houden met de psychische klachten zelf, of een hele andere oorzaak hebben. Het zou goed zijn, zeker als je je zorgen maakt, om de veranderingen die je zijn opgevallen te bespreken met een zorgverlener die jouw situatie kent (bijvoorbeeld een betrokken huisarts of psychiater), om samen de meest waarschijnlijke verklaring voor deze veranderingen te vinden. Dan wordt ook snel duidelijk of je er iets aan kunt doen en wat je eraan kunt doen.

Succes en hartelijke groet,

Machteld


Meer informatie over medicatie:

Deze vraag is gesteld door een vrouw in de leeftijdscategorie 50-65
Beantwoord door: Machteld Marcelis op 24 juli 2021
  • Deel deze pagina: