Main content

Vraag

Beste heer van Os,

Ik vind dat er veel onduidelijkheid is over negatieve symptomen bij schizofrenie.

Worden deze negatieve symptomen nu veroorzaakt door, in mijn geval, clozapine?
En als ik dan stop met de clozapine, zullen de negatieve symptomen dan weer verdwijnen?

Met vriendelijke groet,

B.

Antwoord

Beste B.,

Alle antipsychotica kunnen negatieve symptomen veroorzaken.

Daarnaast kunnen negatieve symptomen ook iets te maken hebben met de psychosegevoeligheid zelf.

Het verschilt heel erg van persoon tot persoon hoe het precies zit.

De enige manier om vast te stellen of de negatieve symptomen worden veroorzaakt door de medicatie, is om te experimenteren - minder nemen bijvoorbeeld, en kijken wat er gebeurt.

Uiteraard in overleg met je psychiater.

Succes!

Jim

Deze vraag is gesteld door een man in de leeftijdscategorie 35-50
Beantwoord door: Jim van Os op 15 juni 2020
  • Deel deze pagina: