Veel gezochte termen

De PsychoseNet Kennisbank

Beantwoord door

Auteur

expert avatar

Remke van Staveren is psychiater. Ze werkt bij BuurtzorgT in Amsterdam, en is medeoprichter en consulent van de afbouwpoli van GGZ Noord-Holland-Noord. Ze schreef meerdere boeken, waaronder het boek Minder Slikken, een publieksboek over verantwoord afbouwen van psychofarmaca.

Kan tepelvloed als bijwerking na een lange tijd risperidon gebruik opeens ontstaan?

Vraag

Sinds tweeënhalf jaar gebruik ik 75 mg imipramine en 1,5 mg risperidon ivm een depressie met psychotische kenmerken. Kan het zijn dat je na zo’n lange tijd nog nieuwe bijwerkingen ontwikkeld, zoals in mijn geval galactorroe. Of heeft de galactorroe een andere oorzaak?

Moet ik dit bespreken met mijn huisarts? En zo ja, wat kan ik hem het beste vragen?

Graag uw advies?

Antwoord

Zeker! Inderdaad kan de risperidon / risperdal ook na jaren tepelvloed geven. Dus meldt dit bij je psychiater of huisarts, laat de prolactine in je bloed bepalen, en als die te hoog is, moet je risperdal afbouwen. Mocht de prolactine wel goed zijn, dan moet je extra alert zijn, want heel, heel soms komt het door borstkanker. Niet vaak hoor! Maar als de prolactine goed, laat dan een mammografie maken. Sterkte!

Vriendelijke groeten,

Remke van Staveren

Beantwoord door: Remke van Staveren op 4 oktober 2017

Gerelateerd

Meer over

Bijwerkingen
galactorroe
prolactine
Risperidon

Lees ook